Dnešní společností na prvním místě hýbou média. Aktivně zasáhnout do tohoto světa může uchazeč, který se sám zajímá o film, reklamu či videoklip, je technicky zručný a má rád týmovou práci. Právě takový student může na naší škole získat všeobecný přehled filmové historie, naučit se dramaturgii příběhu, technologické dovednosti. Ve vyšším ročníku si následně vytvořit vlastní filmové dílo: krátkometrážní hraný nebo animovaný film, reklamní spot či videoklip.

Příklady oborových předmětů:

  • Ateliér fotografie
  • Režie AVD
  • Kamerová cvičení
  • Základy produkce a producentství
  • Dramaturgie a scénáristika
  • Zvuková složka AVD
  • Ateliér výroby: film, reklama, videoklip
  • Dějiny výtvarné kultury
  • Estetika

Student oboru Mediální tvorba je tvůrčí osobnost a právě tak s ním pracujeme ve výuce. Pro další rozvíjení moderní umělecké osobnosti je ovšem rovněž nutná znalost dějin výtvarné kultury, mediální produkce a všeobecný technologický přehled.

„Mezi bývalé absolventy studia VOŠ filmové patří čerstvý držitel evropského Oscara režisér Tomáš Luňák, který tak úspěšně debutoval s filmem „Alois Nebel“.“

Filmová tvorba v posledních letech zažívá přelomové období, které se bezesporu zapíše do její historie. Jde především o digitalizaci, trikovou výrobu, využití možností 3D technologií. S tím souvisí efektivizace samotné výroby, tlak na jednotlivé profese štábu, důraz na všeobecné obchodní znalosti tvůrců. Tyto skutečnosti ovlivňují filmovou výrobu v ČR, nabídku pracovního uplatnění v oboru Audiovize a možnosti uvedení vlastní filmové tvorby na mediálním trhu. Nikdo se již ani v této oblasti neobejde bez znalostí multimediálních počítačových technologií.

Náš obor vychová maturanta, který bude mít středoškolské znalosti a praktické zkušenosti z ateliérové výroby. Ty okamžitě využije v budoucím zaměstnání na pozici samostatného tvůrce nebo asistentské profese. Rovněž bude komplexně připraven k návaznému vysokoškolském studiu.

logo

Klikni a jsi u nás

Podej si přihlášku ještě dnes a studuj obor, který jinde nenajdeš. S námi budeš mít náskok. Nejen díky půl roku prázdnin, který po úspěšném složení přijímací zkoušky získáš.

logo

Řekli o nás

K výuce přistupujeme osobně. V týmu učitelů máme odborníky, z nichž velká část přednáší na univerzitě.


Mgr. Martina Růžičková

Ředitelka CHC

Naše škola nabízí velké množství odborných předmětů. Můžu se tak vzdělávat v tom, co mě opravdu baví.


Lukáš Valášek

student 3. ročníku
zaměření Vývoj počítačových her a multimediálních aplikací