Obor je více koncipován pro výtvarně nadané studenty, kteří při studiu mohou uplatnit svůj vkus a talent. Vyhledávají a využívají různé inspirační zdroje, výtvarné a výrazové možnosti dnešní techniky, inovativní software. Student se naučí činnosti související s multimediální tvorbou webdesignu, 2D a 3D grafiky, propagační grafiky. Svou tvůrčí činnost může věnovat animačním technikám při výrobě filmu, počítačových her, počítačové animace, trikové tvorby, či reklamních spotů. Během studia se rovněž seznámí s problematikou umělecké a reklamní fotografie.

Příklady oborových předmětů:

  • Ateliér fotografie
  • Teorie barev
  • Výtvarná příprava
  • Multimediální webovské animace (javascript, flash)
  • Teorie umění a analýza uměleckých děl
  • Aplikace Adobe Illustrator a Indesign
  • Ateliér 2D a 3D animace

Absolvent oboru Multimédia a grafický design získá dovednosti při produkci výtvarné multimediální tvorby, animované prostorové reality, propagačních tiskových materiálů a multimediálních prezentací.

Budoucí uplatnění na trhu práce je pro tyto maturanty velice široké. Nabízí jim šanci zaměstnání v reklamních a komunikačních agenturách, reklamních odděleních obchodních a průmyslových společností, designových studiích. Dále v sektoru průmyslového videa, ve výstavnictví a expoziční činnosti. Rovněž v oblasti výroby animované filmové tvorby nebo softwarových studií zabývajících se vývojem počítačových her a grafiky do mobilních zařízení. Student maturitního ročníku může svou práci prezentovat například výstavou grafických prací, reklamních fotografií nebo třeba produkcí módní přehlídky.

logo

Klikni a jsi u nás

Podej si přihlášku ještě dnes a studuj obor, který jinde nenajdeš. S námi budeš mít náskok. Nejen díky půl roku prázdnin, který po úspěšném složení přijímací zkoušky získáš.

logo

Řekli o nás

K výuce přistupujeme osobně. V týmu učitelů máme odborníky, z nichž velká část přednáší na univerzitě.


Mgr. Martina Růžičková

Ředitelka CHC

Naše škola nabízí velké množství odborných předmětů. Můžu se tak vzdělávat v tom, co mě opravdu baví.


Lukáš Valášek

student 3. ročníku
zaměření Vývoj počítačových her a multimediálních aplikací